SVĚTLO_3.png

Zuzana Jíchová aka Oipooik vystudovala kamenosochařskou tvorbu, přesto se řadí spíše mezi kreslíře a ilustrátory a pracuje převážně se starým, lety oprýskaným materiálem. Po letech života mezi jizerskými kopci se před dvěma lety přesunula do Prahy, kde se přes den věnuje svým třem malým dětem a po nocích pomalu kráčí zpět ke svým komixovo-streetartovým kořenům.

Saon je výtvarník a fotograf, který se narodil a žije v Liberci, kde zároveň vystudoval propagační výtvarnictví. Nějakou dobu se živil hlavně realizací reklam i výstav a dodnes se v tomto prostředí pohybuje na volné noze. Pro jeho tvorbu je charakteristická organická a biomechanická abstrakce, trojrozměrné objekty i prostorové instalace. Jeho díla mají hlubokou duchovní hloubku, která vychází z jeho nitra. Tvorba bývá syrová, bez potřeby se zalíbit. Saon se účastnil mnoha výstav, díla najdeme v soukromých sbírkách, ale i ve veřejném prostoru.

SVĚTLO_2.png

Musaši Entertainment Company je zábavní společnost zabývající se autorským divadlem, dřevořezbou, výrobou hudebních nástrojů, kovářstvím, hubkařením i jinými řemesly. Stálými členy jsou Tereza Havlová a Adam Páník. Oba jsou absolventy KALD DAMU, kde spolupracovali především na loutkových inscenacích - pohádka Brémští muzikanti, psychedelická Myslivecká sága a konečně Entomologious, který je ustalující inscenací Musaši Entertainment Company.

Více informací zde:

SVĚTLO_2.png
SVĚTLO_3.png

Josef Koblic je původní profesí umělecký řezbář a restaurátor. Aktivně se zabývá volným uměním, divadlem, happeningem, tvorbou masek a scénografií. Je členem iniciativy FÓR-UM, která pořádá již osmým rokem satiricko-politický karneval Sametové Posvícení, kde od roku 2015 vede umělecko-řemeslné dílny.

SVĚTLO_3.png

Richard Loskot je absolvent Fakulty umění a architektury na Technické Univerzitě v Liberci (ateliér Vizuální komunikace). Dva roky také studoval na Akademie der Bildenen Künste v Mnichově (ateliér Magdaleny Jetelové). Richard Loskot vytváří ve svých instalacích jakási novodobá technologická zátiší a subtilní prostorové kompozice. Těmi diváky průběžně informuje o svém dlouhodobém výzkumu „neviditelného“ a „toho, co nás přesahuje“.

SVĚTLO_2.png

Bludné lyžařky jsou tři. Daniela, Bára a Anička. Občas se stane, že ztratí vyjetou stopu a sjedou do hlubokých sněhů. Tápajíce v temných lesích si šlapou novou stopu. Bloudí, potí se, propadají panice, ale stále míří vpřed - do kruhu. Dokud nenarazí na další, novou stopu. Daniela, Bára a Anička vás seznámí s tím, jaké to je být bludným lyžařem nebo lyžařkou.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ve svých expozicích představuje druhou největší sbírku skla v Čechách a svým rozsahem celosvětově zcela unikátní sbírku bižuterie. Jsou zde exponáty staré tři sta let, ale také žhavé novinky, které designéři vytvořili teprve nedávno.  V architektonicky mimořádné skleněné přístavbě, která získala titul Stavba roku 2020, bude v roce 2021 zpřístupněna expozice vánočních ozdob Svět zázraků / World of Wonders (WOW).

SVĚTLO_2.png
SVĚTLO_3.png

Ondra a Terka, tedy OBA creators, se zabývají tvorbou fotografií, videí, grafických a architektonických kreací, s občasným zabroušením do fashion designu.

SVĚTLO_3.png

Na konci 19. století to v Jablonci žilo. Sklo a bižuterie byly na svém vrcholu a ve městě propukla stavební horečka. I díky tomu vznikla v roce 1898 monumentální novorenesanční budova, která měla sloužit jako tělocvična pro německý tělocvičný spolek Turnverein. V roce 1946 budovu získali jablonečtí sokolové jako náhradu za jejich válkou zničené nemovitosti. A jsou v ní dodnes. Během posledních dvou let se jablonečtí sokolové rozhodli vdechnout budově i Sokolu novou energii. Začali shánět dotace, iniciovat různé kulturní a sportovní akce. 

ŠViH čili Šířka, Výška (i) Hloubka. Pod tímto označením tvoří Michal Nachtigal a Kristýna Kužvartová trojrozměrné umělecké (i užitné) instalace. Michal Nachtigal se profesně věnuje designu nábytku a interiérů. Mimo tuto hlavní činnost se zajímá o hudbu, výtvarné umění a divadlo. Kristýna Kužvartová vystudovala obor Socha a prostor na plzeňské Fakultě designu a umění. Její tvorba se v posledních letech přelévá i do jiných oblastí, především ji okouzlil divadelní svět. Od roku 2015 se každoročně podílí na satirickém karnevalu Sametové posvícení.

SVĚTLO_2.png